Zaznacz stronę

SPŁYWY DUNAJCEM

Spływ Dunajcem

Zapraszamy do udziału w naszej wycieczce w Pieniny

Wycieczki organizujemy codziennie. Naszych Gości odbieramy bezpośrednio z miejsca zakwaterowania znajdującego się na terenie Zakopanego, Kościeliska, Murzasichla, Małego Cichego, Bukowiny i Białki Tatrzańskiej.

Spływ przełomem Dunajca to niepowtarzalna przygoda, którą zapamiętają Państwo na długie lata. Proponowany przez Nas spływ Dunajcem z Zakopanego to wspaniały sposób by cieszyć się ciszą
i spokojem w przepięknych okolicznościach przyrody. To propozycja dla par,  rodzin  z dziećmi, osób starszych, grup a także osób indywidualnych.

Z przystani flisackiej w Kątach, tradycyjne, drewniane tratwy zabierają Państwa
w wyjątkową podróż. Spływ odbywa się w towarzystwie flisaków Pienińskich. Trasa wiedzie magicznym, krętym  Dunajcem, wzdłuż granicy Polsko –  Słowackiej,  aż do Szczawnicy. Jest to 18 km odcinek.

Podczas spływu, podziwiać można  piękne, wapienne formacje skalne, górskie szczyty jak Trzy Korony, Sokolica i inne, Pienińską przyrodę,  czy też Czerwony klasztor. W trakcie podróży flisacy umilą Państwu czas ciekawie opowiadając o historii Pienin, przytaczając m.in. legendy
o słynnym zbójniku Janosiku i opowiadając o mijanych atrakcjach. Spływ, w zależności od stanu wody trwa od 2 do 2,5 godzin.

Niedzica

Ziemno-betonowa zapora w Niedzicy ma długość 400 m
i wysokość około 50 m. Spowodowała ona spiętrzenie Dunajca, w efekcie czego powstał malowniczy Zalew Czorsztyński – sztuczny zbiornik wodny o powierzchni około 1200 ha. Przy zaporze zbudowano elektrownię wodną.

Z zapory roztacza się piękny widok na pobliski Zamek
z XIV w. gdzie więziono i torturowano Janosika (Zwiedzanie zamku możliwe we własnym zakresie, bez gwarancji wejścia z uwagi na duże kolejki w sezonie). 

Kolejną atrakcją zapory jest malowidło 3D „Moc Żywiołów”, które przedstawia tutejsze jezioro, pionowe skały, wodospady oraz turbina robią wrażenie na turystach. Najlepszy efekt można podziwiać z wyznaczonego miejsca na deptaku. Przechodząc na drugą stronę tamy, można udać się  na krótki, spacer do bacówki, w której warto spróbować oscypka, bundzu lub napić się żentycy.

Kościółek w Dębnie Podhalańskim

Drewniany kościół Św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim to niezwykle cenny zabytek, pochodzący z XV wieku. Jest to świątynia gotycka z drzewa modrzewiowego, przy budowie której nie używano gwoździ. Kościół wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa kultury UNESCO. W kościele tym ślub brał słynny Janosik. 

Program wyjazdu:

– Wyjazd z Zakopanego i okolic w godzinach porannych ok. 8 – 9:00 (odbiór z miejsc zakwaterowania, godzina ustalana indywidualnie)

– Polski Spływ Przełomem Dunajca (Sromowce Katy – Szczawnica, 18 km, ok. 2,5h)

– Czas wolny w Niedzicy ok 1h

– Kościołek w Dębnie Podhalańskim (zwiedzanie ok. 20 min)

– Powrót do miejsc zakwaterowania ok. godz. 16-17

* Czas wolny w Niedzicy ustalany indywidualne w zależności od grupy, biorąc pod uwagę sugestie.

**Kolejność poszczególnych atrakcji może ulec zmianie  ze względów atmosferycznych oraz natężenia ruchu

 

Zapewniamy::

  • Transport z miejsca zakwaterowania + powrót (Samochody od 8-25 miejsc z klimatyzacją)
  • opiekę kierowcy podczas wycieczki, który przekaże podstawowe informacje organizacyjno – krajoznawcze
  • bilet na Spływ Dunajcem bez oczekiwania w kolejce
  • wstęp do Pienińskiego Parku Narodowego
  • ubezpieczenie NNW
  • zniżka 15 % na termy Chochołowskie. Tylko u Nas !

Informacja i rezerwacja pod numerem tel.

601 49 65 08