Spływy Dunajcem

Spływ Dunajcem — wycieczka w Pieniny

Zapraszamy do udziału w naszej wycieczce w Pieniny!
Spływy Dunajcem organizujemy codziennie. Naszych Gości odbieramy bezpośrednio z miejsca zakwaterowania znajdującego się na terenie Zakopanego, Kościeliska, Murzasichla, Małego Cichego, Bukowiny i Białki Tatrzańskiej.

Spływ przełomem Dunajca to niepowtarzalna przygoda, którą zapamiętają Państwo na długie lata. Proponowany przez nas spływ Dunajcem z Zakopanego to wspaniały sposób, by cieszyć się ciszą i spokojem w przepięknych okolicznościach przyrody. To propozycja dla par, rodzin z dziećmi, osób starszych, grup, a także osób indywidualnych.

Z przystani flisackiej w Kątach, tradycyjne, drewniane tratwy zabierają Państwa w wyjątkową podróż. Spływ odbywa się w towarzystwie flisaków Pienińskich. Trasa wiedzie magicznym, krętym Dunajcem, wzdłuż granicy Polsko – Słowackiej, aż do Szczawnicy. Jest to 18 km odcinek.

Podczas spływu, podziwiać można piękne, wapienne formacje skalne, górskie szczyty jak Trzy Korony, Sokolica i inne, Pienińską przyrodę, czy też Czerwony Klasztor. W trakcie podróży flisacy umilą Państwu czas, ciekawie opowiadając o historii Pienin, przytaczając m.in. legendy o słynnym zbójniku Janosiku i opowiadając o mijanych atrakcjach. Spływ, w zależności od stanu wody trwa od 2 do 2,5 godzin.

Niedzica

Ziemno-betonowa zapora w Niedzicy ma długość 400 m
i wysokość około 50 m. Spowodowała ona spiętrzenie Dunajca, w efekcie czego powstał malowniczy Zalew Czorsztyński – sztuczny zbiornik wodny o powierzchni około 1200 ha. Przy zaporze zbudowano elektrownię wodną.

Z zapory roztacza się piękny widok na pobliski Zamek
z XIV w. gdzie więziono i torturowano Janosika (Zwiedzanie zamku możliwe we własnym zakresie, bez gwarancji wejścia z uwagi na duże kolejki w sezonie).

Kolejną atrakcją zapory jest malowidło 3D „Moc Żywiołów”, które przedstawia tutejsze jezioro, pionowe skały, wodospady oraz turbina robią wrażenie na turystach. Najlepszy efekt można podziwiać z wyznaczonego miejsca na deptaku. Przechodząc na drugą stronę tamy, można udać się na krótki, spacer do bacówki, w której warto spróbować oscypka, bundzu lub napić się żentycy.

Kościółek w Dębnie Podhalańskim

Drewniany kościół Św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim to niezwykle cenny zabytek, pochodzący z XV wieku. Jest to świątynia gotycka z drzewa modrzewiowego, przy budowie której nie używano gwoździ. Kościół wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa kultury UNESCO. W kościele tym ślub brał słynny Janosik.

Program wyjazdu

– Wyjazd z Zakopanego i okolic w godzinach porannych ok. 8 – 9:00 (odbiór z miejsc zakwaterowania, godzina ustalana indywidualnie).

– Polski Spływ Przełomem Dunajca (Sromowce Kąty – Szczawnica, 18 km, ok. 2,5h).

– Czas wolny w Niedzicy ok. 1h.

– Kościołek w Dębnie Podhalańskim (zwiedzanie ok. 20 min).

– Powrót do miejsc zakwaterowania ok. godz. 16-17.

* Czas wolny w Niedzicy ustalany indywidualne w zależności od grupy, biorąc pod uwagę sugestie.

**Kolejność poszczególnych atrakcji może ulec zmianie ze względów atmosferycznych oraz natężenia ruchu.

Zapewniamy

– Transport z miejsca zakwaterowania oraz powrót (samochody od 8 do 25 miejsc z klimatyzacją).
– Opiekę kierowcy podczas wycieczki, który przekaże podstawowe informacje organizacyjno-krajoznawcze.
– Bilet na Spływ Dunajcem bez oczekiwania w kolejce.
– Wstęp do Pienińskiego Parku Narodowego.
– Ubezpieczenie NNW.

Tylko u nas! Zniżka 15 % na termy Chochołowskie.

Informacja i rezerwacja pod numerem telefonicznym: 601 49 65 08